Termin bransoleta, przyjęty został z języka starofrancuskiego, a ten z łaciny ze słowa brachile. Odmiennym określeniem na bransolety było| słowo Armilla, która wykorzystywana była w czasach antycznych. Była to postać bransolety noszonej na przedramieniu powyżej łokcia. Jej kształt w podstawowej wersji przypominał Torus, czyli obręcz, której przekrój zbliżony był do okręgu. Nosili ją i mężczyźni i kobiety, zrobione były ze złota, srebra z dodatkiem kości słoniowej, często wzbogacanej kamieniami półszlachetnymi. Złote bransoletki Formę torusa otrzymywały też te bransolety, które noszone były na nadgarstku. W niektórych kulturach indyjskich, kobiety nosiły ich nawet po kilkanaście jednocześnie, co powodowało efekt uderzania o siebie i emitowanie dźwięku przypominającego szmer wiatru. Dzisiaj ten efekt można uzyskać przez właściwe dobranie bransoletki wzbogaconej malutkimi luźnymi zawieszkami albo założenie kilku równocześnie zrobionych z odpowiednich surowców.

Złota biżuteria to nie tylko bransoletki, jak będzie dane nam się przekonać, odwiedzając witrynę pod wskazanym linkiem – bransoletki. Oczywiście początkowo naprowadzamy na dział z bransoletkami, ale w bardzo prosty sposób powinno dać zapoznać się z pozostałą ofertą tego złotnika.

Warto zatem udać się do dobrego jubilera i przymierzyć różne rodzaje bransolet i sprawdzić efekt dźwiękowy. Nawet jeśli nie będzie przypominał szmeru wiatru, ale spodoba się nam i będzie delikatny dla ucha, to warto zatrzymać go przy sobie. Nie od dzisiaj wiadomo, że muzykoterapia pozytywnie wpływa na samopoczucie, a posiadanie przy sobie, takiego naturalnego wyzwalacza dobrego samopoczucia, to wspaniałe rozwiązanie. Poza tym bransoletka to wspaniała ozdoba, znana od wieków, przetrwała do dziś i zaliczana jest do grona głównych dodatków w ubiorze nowoczesnej dziewczyny.