Pewnego razu trafiłem na salonowe przyjęcie, gdzie zaproszeni goście, pochodzili z najbardziej znanych środowisk w naszym kraju. Gwiazdy kina, sławni dziennikarze, kilku polityków oraz wiele znanych person.

biżuteriaCo mnie ujęło na pierwsze wrażenie, to to że ich zachowanie było totalnie na luzie, jak każdy miły przeciętny człowiek, jakiego mijasz i poznajesz na ulicy. Bywając na wielu różnorodnych imprezach posiadam pewne porównanie i naprawdę pod tym aspektem jest to prawda, poza nielicznymi wyjątkami pozerów. To jednakże tylko Ci którzy, pragną zaliczać się do tego środowiska i jeszcze im się to nie udało. Różnicę jednak między przeciętnym przyjęciem, których wiele, a tym salonowym z najwyższej półki widać wśród panien. I nie chodzi tu o zachowania, tylko o ubiór a raczej kreacje, które można dojrzeć we włoskich salonach mody. No i do tego biżuteria, która niby lekka, dopełniająca całego wyglądu, jednakże przyglądając się bliżej, odczuwa się tą ekskluzywność, podmuch komfortu za grube tysiące. Ewidentnie panie między sobą nie zachowują się jak by jedna innej czegoś zazdrościła, jest to prędzej klimat akceptacji pewnego pułapu w jakim się znajdują. Jednym zdaniem, dystyngowane pełne czaru i elegancji piękne kobiety, które znają swoją wartość.

Każda kobieta powinna znać swoją wartość, czarować swą urodą i zakładać piękną biżuterię. W dzisiejszych latach, dobór dekoracji biżuteryjnych jest tak duży, że panie z wielką przyjemnością poddają się mierzeniu coraz to nowocześniejszych okazów, jakie serwują im jubilerzy. Od prześlicznych złotych zawieszek i naszyjników, po pierścionki, klipsy i odmienne szykowne ozdoby. Ja mogę polecić jednego znanego jubilera, który dba o kobiety, rozpieszczając je co roku nowatorskimi modelami. Biżuteria.

Powracając jeszcze do biżuterii, jej piękno i urok zawierają się przede wszystkim w subtelności układów i form, dopasowaniu do pory dnia, atmosfery przyjęcia, stroju a także osoby towarzyszącej. Oczywiście najcenniejsze kamienie, szlachetne kruszce stanowią tutaj bazę, z której złotnicy wyczarowali te cuda, jednakże jak powyżej wspomniałem, to piękno i powab sprawiają, że biżuteria staje się ekskluzywna.